Babaeski Aks Hizmetleri Hakkında

Araba insan hayatını kolaylaştıran bir araçtır. Arabanın işleyişinde birçok parça birbiri ile etkileşim halindedir. Bu parçaların bazıları büyük bazıları ise küçük ebatlardadır. Aks, arabanın küçük ve çok önemli parçalarından biridir. Aks bozulduğunda direksiyon hareketi tekerleklere iletilmez. Böyle bir arıza yaşayan araba durur, hareket etmez. Yolda kalmak istemeyenler çok seçeneğin bulunduğu Babaeski aks hizmetlerinden istifade etmelidir. Aks hizmetlerinde öncelikle arızanın sebebi tespit edilir. Arıza tespit edildikten sonra tamir veya değişim yapılarak araba tekrar hareket ettirilir.

Babaeski Aks Kafası Tamiri

Şanzımanın dönüş hareketini tekerleklere ileten aksın içe dışa, aşağı yukarı hareket etmesini sağlayan eklem yerleri vardır. Eklemlerin olması aksı arızaya daha açık hale getirmektedir. Arıza bazen rulmanda bazen milde bazen ise aksın kafasında olur. Babaeski aks tamiri arızanın nerde olduğunu tespit ederek onarır. Aks kafası arızası şöyle anlaşılır:

  • Sağa ve sola dönüşlerde çok belirgin bir ses çıkar.
  • Direksiyonda titreme olur.
  • Araç yüksek hızla giderken sarsıntı gibi problemler yaşanır.

Babaeski Aks Kafası Değişimi Şartları

Aks kafası bozulduğunda çok ciddi zararlar ortaya çıkabilir. Babaeski aks değişimi oluşabilecek kazaları engelleyebilmek konuma sahiptir. Aks kafası bozulduğunda araç yüksek hızdaysa direksiyon hakimiyeti kaybedilip kaza meydana gelebilir. Titremelerin olması sürüş konforunu azaltır. İleri safhalarda aks kafası kırılabilir. Böyle bir durumda araç hiç hareket etmez. Paslanmaz çelikten yapılmış olmasına rağmen yaşanan bozulmalar kırılmalar dikkate alınıp değişim yapılmazsa yolda kalma ihtimali çok yüksektir. Kırılma ihtimali çok düşüktür. Fakat aks kafası kırılmaları da yaşanmaktadır.