Çatalca Aks Hizmetleri

Araçların güvenli şekilde hareket etmesini sağlayan çok sayıda parça vardır. Bu parçalardan birisi akstır. Çatalca aks, sürücülerin ve yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmelerine verdikleri hizmetle katkıda bulunmaktadır. Aks, mafsallı ve eklemeli bir yapıya sahiptir. Araçtan araca ve sağdan solla parçalar değişir. Genellikle 2 veya 3 eklem parçası vardır. Var olan parçaların birbirine tam olarak oturması şarttır. Oturmadığında istenmeyen arızalar yaşanabilir.

Çatalca Aks Boşluğu Tamiri Hizmeti

Aks boşluğunda herhangi bir arıza olup olmadığı yapılacak birkaç işlemle anlaşılmaktadır. Çatalca aks tamiri hizmetlerinde aks boşluğu fark edilir. Boşluğun anlaşılması için;

  • Tekerlek elle sert bir şekilde sallandığında tıkırtı gelir. Ufak bir boşlu olduğu anlaşılır.
  • Lifle kaldırılan araçtaki aks kafası elle kontrol edilebilir.
  • Yüksek hız yapıldığında direksiyonda titreme olur.
  • Aracın hızı aniden artırıldığında veya azaltıldığında ses çıkarır.
  • Araç esnetildiğinde ses çıkar

Aks boşluğu olduğunun anlaşılmasının en bilindik belirtisi ses sorunu ve titremedir. Aracın net sorunun anlaşılması için lifte kaldırılıp kontrol edilmesi gerekir.

Sorunlar Çatalca Aks Tarafından Giderilir

Lifte kaldırılan araçta sorun olduğu anlaşılırsa Çatalca aks değişimi tarafından değişim yapılabileceği gibi tamiri de yapılabilir. Tamir mi yoksa değişim mi yapılacağı parçanın fiyatına göre değerlendirilebilir. Aks veya aks kafası fiyatları aracın markasına göre değişmektedir. Aks ve aks kafası fiyatları 80 ile 200 TL arasında değişmektedir. Genellikle tamiri ile değişimin ücretleri arasında çok bir fark olmadığından değişim tercih edilir. Aks parçası çok pahalı olan araçlarda tamir yolu tercih edilebilir.