Edirne Aks Tamiri Hakkında

Motorlu taşıtlarda diferansiyelden çıkan döndürme hareketini tekerleklere iletilmesini sağlayan parçaya aks adı verilmektedir.  Diferansiyelden aldığı ivme ile tekerleğin dönmesini sağlar. Taşıtlarda aksın en önemli görevi aracın yükünü taşımasıdır. Aks mil, dış kafa, mafsal, , aks keçesi ve aks köpükleri parçalarından oluşmaktadır. Taşıtların aksları da bozulabilir deforme olabilir. Duruma göre aks değişimi ya da aks tamiri yapılmaktadır. Edirne aks değişimi ve aks tamiri alanında hizmet sunduğumuz bir şehirdir.

Edirne’de Aks Arızaları Tamiri

Aks, motorlu taşıtlar için önemli bir parçadır. Arabanın nasıl her bir parça ve ekipmanının kullanım ömrü varsa bu durum içinde geçerlidir. Bir süre sonra aksta deforme olabilir, bozulabilir. Bir taşıtta aks arızası hangi yöne manevra yaparsanız yapın tekerleklerden gelen tak tak sesinden anlayabilirsiniz. Eğer aks kırılması( kesmesi) şeklinde ise arıza aks kafası içindeki dişlileri boşa döndürür. Bu da bir arıza sebebidir.  Şayet Edirne’de bu tarz bir arızayla karşılaşmışsanız; firmamıza başvurabilirsiniz. Zira firmamız Edine aks arızaları konusunda iddialıdır.

Edirne’de Aks Tamiri Nasıl Yapılır?

Aks tamirinde bozulan parçalar üzerinden yapılmaktadır. Aks kafası bozulmuş ise aks sistemi içinde bulunan bilyelerin değiştirilmesi sonucunda problem çözülmektedir. Bu kadar önemli bir parçanın tamiri de kolay değildir ve aks tamiri yaptırmak ucuz da değildir. Bu işin ustaları aksta probleme neden olan parçanın bilye ya da diğer parçalardan mı olduğu çok iyi anlamalıdır. Son zamanlarda Edirne aks tamiri konusunda iddialı bir kent olarak karşımıza çıkmaktadır.