Kofçaz aks onarım konusunda kaliteli hizmet

Araçları için en uygun ve kapsamlı bakımı yaptırmak isteyen Kofçaz sakinleri elbette Kofçaz aks tamiri için de en ideal tamirciyi tercih etmek istemektedirler. Çünkü aks dediğimiz parça tekerlekli araçların en önemli parçalarındandır ve mutlaka düzenli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Akslar, direksiyonun tekerlerle olan bağlantısını sağlayan önemli parçalar olmakla beraber aksların olmadığı bir araç düşünülemez. Virajlarda, dönemeçlerde yolcu ya da eşyanın belirli bir konfor dahilinde sarsılmadan, güvenle yol alabilmeleri adına önemlidir.

Kofçaz aks tamiri konusunda iddiasını ortaya koyar

Aks dediğimiz parçalar her tekerlekli araçta bulunan parçalardır. Akslar hem önden çekişli hem de arkadan çekiçli şekilde birbirlerinden ayrılırlar. Önden çekişli aks çeşitlerinde sağ ve sol kısımlarda kullanılan aks boyları, bağlantıları farklılık gösterir. Arkadan çekişli akslarda ise boy oranları eşittir. Akslarda pek çok arıza ile karşılaşmak mümkün olabiliyor. Karşılaşılan arızalardan bir tanesi önden çekişli araçlar söz konusu olduğunda aks keçesinin deformesidir.

Aks tamiri Kofçaz’da uzmanından sorulur

Bu deforme size çok ufak bir sorun gibi gözükebilir. Ancak tam aksine yağ kaçırma gibi ciddi bir sorunu tetiklemektedir. Bu yağ frenleri etkilediği için kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir arızadır. Keçe arızalarında keçe değişimi yapılmakla beraber Kofçaz aks değişimi konusunda oldukça kaliteli işlemlere imza atan servislere sahiptir. Bunlardan bir tanesi de firmamızdır.

Araçlarınızın yıllık bakımlarını yaptırırken Kofçaz aks tamiri konusunda iddialı olan firmamız teknisyenlerinden konu hakkında detaylı bilgi de alabilirsiniz.