Malkara Aks Rulmanı Arızaları

Aracın hareket etmesine neden olan birden fazla parça vardır. Bu parçaların uyumlu bir şekilde işlemesi aracın güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Aks rulmanı araçların sürtünmeden ve aşınmadan en az etkilenmesi için arkada bulunur. Fazla yük yüklenmesi, dışarından meydana gelen darbeler ve daha birçok neden aks rulmanının arızalanmasına neden olur. Malkara aks ilgili her türlü değişim ve tamirin yapılacağı seçenekler vardır. Seyir halinde iken kayaya veya sert bir cisme tekerleklerin hızla çarpması aks rulmanı arızasını hızlandırır.

Malkara Aks Rulmanı Tamiri Nasıl Yapılır?

Araçla ilgili bazı arızalar sürücü tarafından çözülebilir. Fakat aks rulmanı arızasını sürücüler çözemez. Arızanın giderilmesi için Malkara aks tamiri seçeneklerinden biri tercih edilmelidir. Seçeneklerden birindeki ustadan yardım alınarak rulman arızası giderilebilir. Tekerleklerin arka kısmında bulunmasından dolayı rulmanın tamiri ustalık ve tecrübe gerektirir. Düzenli bakım yaptırılan araçlarda aks rulmanı arızaları daha çabuk fark edilir. Porya bilyasının ömrü aracın 100 bin kilometresine kadar geçerlidir. Porya bilyasının ömründe aracın markası ve modeli önemli rol oynar.

Malkara Aks Rulmanı Tamir Ücreti

Aks rulmanındaki arızanın tamiri fiyatı tekerleklerin diskli veya kampanyalı olmasına göre değişir. Malkara aks değişimi ve tamiri yapan ustalara göre de fiyatlandırma değişmektedir. Diskli araçlarda aks rulmanı değiştirmek daha uygun fiyatlıdır. Değişimi yapılan aks rulmanı orijinal olursa daha pahalı yan sanayi ürünü olursa daha ucuzdur. Aks rulmanı değiştirilecekse mutlaka orijinal olanı tercih edilmelidir. Çünkü rulman devamlı değiştirilen bir parça olmadığından kaliteli ürünün seçilmesi daha doğru olacaktır.