Muratlı Aks Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Aracın parçaları bozulmadan önce bazı belirtiler verirler. Aks arızası genellikle ön tekerleklerde oluşur. Fakat bazen arka tekerleklerde de arıza oluşabilir. Muratlı aks ön ve arka tekerlek arızalarını giderir. Arızaların verdiği ikazları dikkate almak ve gerekli işlemi yaptırmak yolda kalma ve kaza riskini minimuma indirir. Aksa rulmanındaki arızanın en belirgin belirtisi uğultu şeklindeki sestir. Ön tekerleklerde arıza olduğunda ses daha kuvvetlidir. Arka tekerleklerdeki ses ise daha azdır. Aracın hızı kaybolup tekerleklerden sürtünme gibi ses gelirse hemen ustasına gösterilmelidir.

Murat Aks Arızasının Giderilmesi

120 kilometre hızla giderken aracın sanki 60’da gidiyormuş hissettirmesi ve aracı tutan bir şey var gibi olması aks rulmanındaki arızadan kaynaklanır. Arıza fark edilir edilmez Muratlı aks tamiri seçeneklerinden biri tercih edilirse zarar en aza indirilir. Arızayı sürücü gideremez. Mutlaka ustasına götürülmelidir. Aks rulmanı tekerleklerin arkasında olduğun tamiri zahmetli ve ustalık ister. Gaza basıldığında uğultu sesi geliyor gaz kesildiğinde bitiyorsa sorun aks rulmanında değildir. Çünkü aks gazla alakası olmayan hareketli bir parçadır.

Muratlı Aks Değişimi Ücretleri

Aks rulmanı tamir ve değişimi ustadan ustaya değişir. Muratlı aks değişimi için fazla seçeneğin olması fiyatlara olumlu manada yansımaktadır. Tekerleklerin diskli veya kampanyalı olmasına göre de fiyatlar değişir. Diskli araçların aks rulmanı fiyatı daha uygundur. Aks değişiminde orijinal parça tercih edilmelidir. Yan sanayi ürününe göre daha uygun olmasına rağmen orijinal ürünler daha uzun ömürlüdür. Daha konforlu sürüş için orijinal parça olması önem arz eder.