Süleymanpaşa Aks Tamiri Hizmetlerinin Kalitesi

Akslar genelde araçlar arasında değişiklik gösterir. Süleymanpaşa aks, tamiri dediğiniz anda bünyemizde her araca uygun aks parçası bulabilirsiniz. Yine Süleymanpaşa aks tamiri alanında uluslar arası kalite standartlarına uygun bir tamirin yapıldığı bir ilçe olarak tanımlanır.
Araba üreticileri araç uygunluğuna göre aks parçası seçmektedir. Aks parçalarını üç çeşit olarak inceleyebiliriz.
* Yarım serbest Aks
* Üç çeyrek Serbest Aks
* Tam serbest Aks
Öncelikle yarım serbest aks ile başlayalım. Yarım serbest aks tipi genelde otomobillerin çoğunda kullanılmaktadır. Eğer aracınızda yarım aks varsa, alt tarafın uç kısımdaki rulman yataklarının olduğu kısmında araç yükü çekilir. İkinci olarak da tekerleklere dönüş hareketi verir. Böylece araç hareket etmeye başlar. Tüm otomobil marka sahiplerinin en sık kullanılan aks tipidir. Çünkü diğer seçeneklere göre maliyet ucuz ve yapımı onarımı kolaydır.
İkinci olarak üç çeyrek aksı inceleyeceğiz. Bu aks çeşidi uç tarafı konik olacak şekilde yapılmıştır. Orta aks tipi olarak da geçer. Araç kendi yükünü 3. de 2 olarak taşır. Aks mili de tekerleğe cıvatalınmış bir şekildedir.
Son olarak da tam serbest aks hakkında bilgi verelim. Bu aks çeşidi çok daha farklıdır. Çünkü tam serbest aks yük kısmıyla bir alakası yoktur. Yani herhangi bir yükü desteklemez.

Süleymanpaşa’da Aks Değişimi Hizmetleri

Sadece diferansiyelden aldığı dönüş hareketini tekerleklere iletip aracın hareket etmesini sağlar. Bu çeşitte yük, muhafaza ve tekerlek göbeği tarafından desteklenmektedir. Tam serbest aks kırılsa dahi tekerlek yerinde kalır. Fakat böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız Süleymanpaşa aks değişimi merkezimize gelerek tamir ettirebilirsiniz.