Süloğlu aks bakımı hizmetleri

Araçlarımızın sorunsuz bir şekilde ihtiyacımızı karşılaması için tüm mekanik parçalarının kusursuz bir şekilde çalışması gerekir. Bu mekanik parçalardan en önemlilerinden bir tanesi de akslardır. Akslar motorun güç ve torkunu tekerlere iletirler. Tekerlek sistemi denildiğinde aklımıza ilk gelen akslar olmalıdır. Akslar olmasa aracınız hiçbir suretle yük taşıyamaz ve dağılır. Özellikle virajlarda, dönüşlerde bünyesindeki tüm yükü sorunsuz bir şekilde taşıması açısından önemlidir. Süloğlu aks tamiri hizmeti arayanlar ise diğer tüm parçalarla beraber akslarının da sorunsuz bir şekilde elden geçirilmesini istemekledirler.

Süloğlu aks hizmetinde kalite arayanlara

Aracınızın direksiyon hareketi başta olmak üzere buna bağlı pek çok sistemin döndürme hareketi akslara bağlıdır. Parçaya baktığımızda duruş olarak sadece bir çubuk gözükse de üstlendiği görev son derece önemlidir. Süloğlu aks tamiri işlemi ancak uzmanına yaptırılmalıdır. Şayet herhangi bir sorun var ise ertelenmeden en kısa sürede ilgilenilmelidir. Akslar araç tiplerine göre farklı modellerde olmaktadır.

Süloğlu aks ile bakımı yaptırın, yola güvenle çıkın

Kamyon ve 4×4 gibi araçlarda yarım serbest aks dediğimiz aks çeşidi kullanılmaktadır. Araç yükü, uç kısımdaki, rulman yataklarının olduğu yer tarafından çekilir. İkinci kısımda ise tekerlere dönüş kabiliyeti kazandırılır. Yarım aks araçlarda en çok kullanılan tiptir. Hem güvenilir hem de maliyetinin düşük olması bunda önemli rol oynar. Tam serbest aks ise yalnızca diferansiyelden aldığı dönüş hareketini tekerlere iletir ve tüm olayı budur. Tam aks kırılsa dahi tekerlekler yerinde kalır. Hangi çeşit aks olursa olsun bakımı ve gerektiği takdirde Süloğlu aks değişimi uzman bir servis tarafından sağlanmalıdır.