Tekirdağ’da Aks Tamiri ve Aks Değişimi

Aks, diferansiyelden gücü alarak tekerleğin dönmesi sağlayan bir araba parçasıdır. Bir arabanın tekerleklerinin dönüp hareket etmesidir. Bu kadar önemli bir parçanın bozulmaması ya da deforme olmama olasılığı yoktur. Bir süre sonra sağa ya da sola manevra yaparken ön tekerleklerden gelen tak tak sesleri duyuyorsanız aracınızın akslarında arıza var demektir. Aracınızda aks sorunu var ise Tekirdağ  aks değişimi  ve aks tamiri alanında hizmet sunduğumuz bir şehirdir.

Tekirdağ Aks Arızası Tamiri

Araçlarda aks, herhangi bir darbe ve zorlamaya maruz kalmadığı sürece hiçbir problem yaşamadan çalışan mekanizmalardır. Ancak bununla beraber akslarında bir makine parçası olduğu unutulmamalıdır. Araç kullanırken yapılan ani hareketler veya hareket esnasında aniden hareketi durdurmak aksların zarar görmesine hatta kırılmasına neden olabilir. Şayet Tekirdağ’da aks değişimi hizmeti satın almak istiyorsanız; firmamıza ulaşabilirsiniz. Tekirdağ aks değişimi söz konusu olduğunda firmamız akla ilk gelen seçenektir.

Aks Arızaları Nelerdir?

Aksta çıkabilecek arızaları çok tehlikelidir. Aks çeşitli parçalardan oluşmaktadır ve her bir parça bir arıza nedeni olabilir. Aks arızaları deyince ilk akla gelenlerden biri aks başlarında olan arızalardır. Bu parçanın sebepler ile aşınabilir, eğilebilir ya da kırılabilir. En sık karşılaşılan arıza türü rulman bozulması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aks rulmanlarının üzerindeki kısımların sertleşmesi ile deformasyon başlayabilir. Bunun olduğunu anlamanın yolu ise bir uğultu sesi duymaya başlarsınız. Bir de aks keçesinden kaynaklı arızalar vardır. Aks keçesi deforme olmuş ise aracınızda yağ kaçağı yapar. Bu gibi durumların olmaması içim aks bakım ve onarımları zamanında yaptırılmalıdır. Şayet Tekirdağ aks tamiri konusunda sorunsuz bir hizmet satın almak isterseniz; firmamızla iletişime geçebilirsiniz.