Vize’de Aks Değişimi Hizmetleri

Diferansiyelden aldığı döndürme gücünü tekerlere ileten parçaya aks denir. Arabanın yürüyen parçalarındandır. Dolayısı ile en ufak bir arıza durumunda araç gitmez. Arıza yaptığı zaman çok kolay anlaşılır. Sağa sola dönüş esnasında tak tak sesleri ile kendini belli eder. Böyle bir durumda vakit geçirmeden tamir ettirebileceğiniz bir yere gitmelisiniz. Vize aks değişimi, tamiri konusunda en aktif olan ilçelerdendir.

Aks Arızaları Nelerdir?

Aks şaftının aksın kafa kısmına girdiği yerdeki dişliler düzleşir ve boşa dönmeye başlarsa aks kesmesi meydana gelir ve araç olduğu yerde kalır. Bu durumda Vize aks tamiri yapan firmalardan biri ile gönül rahatlığı ile iletişime geçebilir ve aracınızı direk götürebilirsiniz. Aks kesmesini aracı vitese geçirip gaza bastığınızda eğer ki aracınız ilerlemiyorsa sesi dinleyerek anlayabilirsiniz. Sürtme sesi ve çarpma tarzı sesler gelir.

Bunlara ek aks başlarında sorun olabilir. Aks kafasının içindeki millerin ortasından geçmekte olan bilyeler bulunur bunun üzerinde ise körük bulunur. Aks körüğü dışardan gelen etkiye karşı koruma görevi üstlenir. Eğer bu körük hasar görürse aşınma gerçekleşir. Kafa kısmında, bilyelerde ve körükte arızalar meydana gelebilir. Aks arızası görmezden gelinmeyecek arızalardandır. Anında müdahale edilmelidir.

Aks Arızası Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Aks arabanın yürüyenlerinden olduğundan anında yapılması gereken parçalardandır. Yoksa aracı yolda bırakır. Birçok sanayide birçok firma bu tamir ve değişim işini yapmaktadır. Ancak aracı sağlam ustaya emanet ettirmek her zaman önemlidir. En sağlam ustaları Vize aks değişim, tamiri yapan firmalar arasından seçebilirsiniz.